statystyki szczegółowe

Aktualności

Grot - Czarni 5:2 (4:1)

• autor: admin, 2017-10-09 19:27

Grot Gardno pokonał w niedzielę Czarnych Czarnówko 5:2 (4:1) w ramach 07. kolejki A-klasy gr.4. Obiektywnie patrząc, końcowy wynik spotkania jest lepszy niż gra zielono-białych. Jednak z dwóch rozwiązań zdecydowanie lepiej jest wygrać po słabej grze, niż tracić punkty mimo dobrej postawy (tak jak to często bywało).

Decydującym aspektem w tej kwestii jest skuteczność, a jej na pewno nie zabrakło zawodnikom Grota - i oby ta tendencja została utrzymana.

Jeżeli chodzi o przebieg spotkania to gospodarze w pierwszej połowie wykorzystali sprzyjający wiatr - trzybramkowa przewaga po tej części zawodów pozwoliła w drugiej odsłonie kotrolować przebieg meczu i pilnować uzyskanej przewagi.

Wynik otworzył w 17 minucie Michał Miskis, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Chmielowskiego.

Na 2:0 w 25 minucie podwyższył asystent w poprzedniej akcji - popularny Lewy wykorzystał prostopadłe podanie Tomasza Seniuka i ładnym lobem pokonał bramkarza gości.

Kilka chwil później Grot osiągnął trzybramkową przewagę, gdy w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Tomasz Seniuk i z bliska umieścił piłkę w siatce.

W 34 minucie Czarni zdołali zdobyć bramkę, jednak odbyło się to w nieco kontrowersyjnych okolicznościach, gdy po zderzeniu głowami z przeciwnikiem udziału w akcji nie brał nasz golkiper - Łucjan Świątek.

W końcowych minutach pierwszej połowy udało się jednak uzyskać czwarte trafienie - rajd lewą stroną Michała Stochmala i podanie wzdłuż bramki wykorzystał Konrad Pietrasik.

Po zmianie stron goście starali się odrobić straty, jednak stać ich było tylko na jedno trafienie w 58 minucie.

W końcówce meczu wynik ustalił Marcin Para, który mocnym uderzeniem w długi róg bramki z pola karnego wykorzystał kolejne sprytne podanie Seniuka.

W niedzielę Grot zagra w Nawodnej, gdzie będzie starał się utrzymać dobrą passę.