statystyki szczegółowe

Aktualności

Dobra passa Grota

• autor: Pejooo, 2015-09-03 22:51

Bardzo dobry okres mają za sobą zawodnicy Grota Gardno. Najpierw w sobotę pokonali w meczu ligowym Mieszko Mieszkowice 5:0 (2:0). Wynik meczu nie do końca obrazuje jego przebieg. Mieszko to do tej pory najlepsza drużyna z jaką przyszło się zmierzyć naszej drużynie w okręgówce. Pierwsza połowa wyglądała źle w wykonaniu zielono-białych, panował duży chaos w ustawieniu zespołu. Wszystko mogłoby się potoczyć inaczej gdyby goście wykorzystali w 20 minucie rzut karny, na szczęście świetną interwencją popisał się Łukasz Chojniak. Wtedy swój instynkt strzelecki ponownie udowodnił Jakub Kłosek, który dwukrotnie strzałami lewą nogą (sic!) pokonał bramkarza Mieszka...

W drugiej połowie Grot skorygował błędy i goście nie potrafili stworzyć żadnej sytuacji. W przeciwieństwie do Gardnian, którzy jeszcze trzykrotnie wpakowali piłkę do bramki. Premierowe trafienia dla Grota zaliczyli Michał Miskis i Jacek Borsuk. Ten pierwszy wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, wykorzystując doskonałe dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Wyniki w pozostałych meczach sprawiły, że dzięki zwycięstwu zespół z Gardna został liderem, mając na koncie tyle samo punktów co Koral Mostkowo.

Natomiast w środę w ramach Pucharu Polski zielono-biali zmierzyli się z drużyną Ehrle Dobra Szczecińska, która na co dzień występuje w północnej klasie okręgowej. Zespół z Gardna znów źle rozpoczął zawody i już w 22 minucie gospodarze przegrywali 0:2. Jednak jeszcze przed przerwą po bramkach Jacka Borsuka udało się wyrównać. Druga połowa to już całkowita dominacja Grota, co przełożyło się na kolejne trafienia Grzegorza Kruka, Grzegorza Chmielowskiego i powracającego z wypożyczenia do Rybaka Wełtyń Rafała Siwka.

W niedzielę o 16:00 Gardnianie w 4. kolejce klasy okręgowej zmierzą się na wyjeździe z Białymi Sądów.

Gardno, 29.08.2015r. godz. 17:00 - klasa okręgowa gr. Szczecin południe

Grot Gardno - Mieszko Mieszkowice 5:0 (2:0)